Ди Мария и Фалкао лидери по продажби на фланелки
Новите попълнения на Манчестър Юнайтед Радамел Фалкао и Анхел ди Мария продават най-много фланелки. Според информация от компанията, която организира онлайн търговитя, продажбите на фланелки с името на колумбийския национал са достигнали 33 процента от всички закупени екипи в глобален мащаб след преминаването му от Монако в Манчестър Юнайтед.
Относно Анхел ди Мария, показателят за аржентинеца е 24 процента. В същото време екипите на Алексис Санчес и Марио Балотели са били купени едва от 13 процента от всички фенове.
Над 20 процента от всички закупени фланелки на "червените дяволи" през това лято обаче са на Ди мария. 36,4 процента от привържениците на Арсенал и 26,6 процента от тези на Челси пък са предпочели да си вземат фланелки на Алексис Санчес и Сеск Фабрегас.
Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард пък продължава да бъде любимец на "червените" фенове, като 23 процента от тях са си взели негов екип.
При Манчестър Сити най-добре вървят продажбите на тениските на Серхио Агуеро.
- От Аджаме до „Олд Трафорд“: мълчаливата история на Амад
- Ман Юнайтед направи ключова крачка към новия стадион за 100 000 зрители
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед обяви Шешко за непродаваем
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Бруно Фернандеш: Мечтата ни е да направим Португалия световен шампион
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Дали Реал купуват играчи заради продажба на фланелки или просто ей-така, това няма значение. Но е факт, че много качествени играчи напускат Острова. В посока Германия също. Роналдо, Бейл, Суарес, Алонсо, Робен са само част от най-ярките примери. Много играчи като Дрогба, Анри, Джерард, Гигс, Скоулс нямат достойни заместници.
Но, като цяло, не виждам скоро как английски клуб ще стигне финал (освен някое окопаване на Моуриньо и продължаване с равенства) или би отстранил испански/немски клуб в 2 мача. За тази година на ШЛ предвиждам Сити, Пуул и Арсенал да отпаднат най-късно на 1/8 финал. А че, Сити могат да не излезат от групата си - това също е доста възможно. Пуул също, ако Базел се справи с тях...
Като завършек, нивото на ВЛ пада независимо от това, че се харчат огромни пари за играчи. 70% от играчите са разни средняци за Нюкясъл, Суонси, Вила и подобни отбори...