Роджърс: ШЛ ни изтощава
Наставникът на Ливърпул Брендън Роджърс призна, че участието на отбора в Шампионска лига негативно се отразява на представянето на тима във Висшата лига. В последните месеци на миналия сезон мърсисайдци не бяха ангажирани с участие в други турнири и играейки само един път в седмицата, те успяха да вземат участие в шампионската надпревара.
Сега обаче Ливърпул трябва да играе и в Шампионска лига. Във вторник възпитаниците на Роджърс победиха много трудно Лудогорец с 2:1. заради което се изправиха срещу Уест Хем в събота в не много добра форма и в крайна сметка претърпяха поражение с 3:1.
"Заради Шампионска лига имаме по-малко време за работа. Играеш в събота, поради това в неделя или понеделник трябва да се възстановяваш. След това имаш мач във вторник и взелите участие играчи трябва да почиват в сряда или четвъртък. Поради тази причина първото тактическо занимание провеждаш едва в петък, след което заминаваш за следващия мач. Този турнир изтощава", заяви Роджърс.
Мениджърът на "червените" призна, че приоритетно съревнование за отбора остава Висшата лига.
"Този клуб притежава забележителна история в Шампионска лига. Забележително е да се върнем на това ниво след толкова много години. Но не ме разбирайте неправилно, нашият приоритет е Висшата лига", добави специалистът.
- Федерико Киеза пропуска мача Ливърпул – Нотингам Форест заради травма
- Ливърпул договори Баркола за 120 милиона паунда, Гакпо може да поиска трансфер
- ПСЖ и Ливърпул са близо до сделка за Брадли Баркола
- Ливърпул - Тотнъм в третия кръг на Купата на английската лига
- Ливърпул не може да приеме Реал Мадрид заради любопитно правило в ШЛ
- Кристъл Палас отхвърли оферта на Ливърпул за Исмаила Сар
- Ливърпул има ли причина за тревога? Представянето на Алисон поставя все повече въпроси
- Ливърпул подготвя трета оферта за Янкуба Минте от Брайтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Ай, ай, ай...