Ван Гаал не вижда положително в отсъствието на ШЛ
Наставникът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал заяви, че не вижда никакъв плюс в отсъствието на Шампионска лига в своя отбор, а обратното. Прието е да се смята, че отсъствието на евротурнири е помогнало на Ливърпул да участва в надпреварата за титлата във Висшата лига през миналия сезон. Ван Гаал смята този фактор за не толкова благоприятен.
"Мисля, че винаги е по-добре да се сражаваш с най-силните отбори в света, отколкото да тренираш цяла седмица. Поради това смятам, че участието в Шампионска лига е от полза, защото там можеш да се сражаваш с опоненти от най-високо ниво. Тази седмица вие можахте да видите сами: Челси завърши 1:1, Ливърпул в самия край на мача получи своя подарък, а Арсенал отстъпи - такъв е турнира. Всички отбори имат добри играчи, не само 16 човека, а повече от 25 футболисти, поради това нищо не може да попречи да се играе в подобен ритъм", заяви Ван Гаал.
- Карик: Обидно е да се твърди, че Манчестър Юнайтед е бил без мотивация
- Майкъл Карик: Точката срещу Съндърланд не е лош резултат
- Манчестър Юнайтед се издъни срещу Съндърланд след безлично 0:0
- Барселона вече се колебае за Рашфорд
- Бруно Фернандеш бе избран за Играч на годината от футболните журналисти
- Ман Юнайтед ще превземе Съндърланд
- Коул Палмър е готов да преговаря с Манчестър Юнайтед
- Рене Мюленстийн: Ман Юнайтед не бива да се оправдава, че е рано за титлата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]