Компани иска Сити да спечели групата си в ШЛ
Капитанът на Манчестър Сити Венсан Компани заяви, че неговият отбор иска да спечели своята група в Шампионска лига. "Гражданите" започват своя път в най-престижния европейски клубен турнир тази вечер в Мюнхен, срещу Байерн, с който бяха в един квартет и през миналия сезон. Тогава двата тима събраха по 15 точки, но заради допълнителни показатели Сити се оказа на второ място.
Сега Компани знае колко е важно отборът да заеме първото място в групата и именно към това ще се стреми Сити.
"Знаем какъв удар може да бъде нанесен по твоите надежди, ако не спечелиш групата. Когато не си сред поставените, на теб винаги ти се пада труден отбор, но през миналата година бяхме близо до победа в групата. Всеки път когато идваш тук, пред теб се появява шанс да се проявиш. Знаем, че срещу себе си ще имаме един от най-добрите отбори в света. Това е едно от най-трудните места за гостуване. Дойде време да правим такива мачове равностойно, съкращавайки своята дистанция от останалите отбори", заяви Компани.
- Ман Сити разби Палас и се доближи на две точки от Арсенал
- Ювентус подготвя договор за Бернардо Силва до 2028 година
- Гуардиола: VAR е като хвърляне на монета
- Гуардиола: Не можем да контролираме Арсенал, трябва да мислим за себе си
- Резервен Ман Сити ще се справи с Палас
- Гуардиола към Уест Хем: Давайте, „чукове“!
- Манчестър Сити остана без Хусанов заради травма
- Манчестър Сити следи ситуацията около Винисиус
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]