Почетино вярва, че Ламела ще оправдае цената си
Наставникът на Тотнъм Маурисио Почетино е пълен с увереност, че атакуващият полузащитник Ерик Ламела ще оправдае цената си през настоящия сезон. През миналото лято "шпорите" похарчиха за аржентинеца около 30 милиона паунда, но за целия сезон Ламела изигра само девет мача, включително шест пъти влезе като резерва.
Ситуацията се промени това лято, когато на мениджърския мостик застана сънародника на Ламела. Играчът ярко проведе подготовката за новия сезон, а във вчерашната среща от Лига Европа срещу АЕЛ осигури два гола за съотборниците си.
Почетино вярва, че през сегашната кампания 22-годишният Ламела ще се разкрие и ще докаже, че струва похарчените пари.
"Първият сезон винаги е труден за играчи от други страни. Освен това, той бе контузен, но ние сме убедени, че с времето и благодарение на упоритата работа, която свърши през лятото, той ще стигне далече. Ние имаме нужда да е целеустремен, да вярва в таланта си и да работи много, много упорито. С увереност и време той ще покаже колко струва", заяви Почетино.
- Ван де Вен настоява за 200 000 паунда седмично при трансфер
- Де Дзерби: Няма място за отпускане след важната победа
- Тотнъм излезе от зоната на изпадащите след победа над Астън Вила
- Де Дзерби: Тотнъм не е обречен, трябва да се борим докрай
- Почетино: Боли ме да гледам какво се случва с Тотнъм
- Симонс аут до края на сезона и пропуска Мондиал 2026
- Де Дзерби: Тази победа може да се окаже повратна за Тотнъм
- Ван де Вен отказва нов договор с Тотнъм
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]