Ливърпул стартира с победа във Висшата лига (видео)

F.

Ливърпул се наложи с 2:1 при домакинството си на Саутхамптън в двубой от 1-ви кръг на Висшата лига. По този начин мърсисайдци започнаха с победа тази година в Премиър лийг. Две от новите попълнения на "червените" - Хавиер Манкийо и Деян Ловрен започнаха като титуляри и оставиха сравнително добро впечатление.

Рахим Стърлинг откри резултата в 23-ата минута, когато бе изведен по перфектен начин от Джордан Хендерсън. При тази ситуация Стърлинг пусна елегантно топката покрай Фортсър и даде аванс на Ливърпул. Натаниел Калйн изравни в 56-ата минута. Тадич даде страхотен пас с пета към Клайн, който простреля Миньоле с много силен изстрел.

Все пак в 79-ата минута Даниел Стъридж изведе отново Ливърпул напред, след като се измъкна от засадата и отблизо прати топката във вратата на Фортсър, оформяйки крайния резултат.