Роджърс сравнява Стърлинг с Меси
Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс е убеден, че полузащитникът Рахим Стърлинг вече се е изкачил на ново ниво и значително ще се подобри в бъдеще. Според думите на Роджърс, 19-годишното крило до такава степен е повишил класата си, че смело може да бъде сравняван със звездата на Барселона Лионел Меси.
"Когато Рахим влезе в първия отбор, ние му казахме, че той трябва да притежава идентичност. Това е неговата идентичност - да вкарва голове и да асистира. Той отбеляза десет гола през миналия сезон и мисля, че това момче ще става по-силно. Голът му против Манчестър Сити в Ню Йорк... колко пъти сте виждали подобно нещо от Лионел Меси? Той премина през много футболисти, макар че те плътно се бяха разположили в наказателното поле. Най-забележителното нещо е, че със своята игра той ни изправя на крака. Когато получи топката, ти разбираш, че сега може да се случи нещо", заяви Роджърс.
"Мисля, че неговият прогрес отиде на съвсем друго ниво. Той се подобри тактически и технически в сравнение с времето, когато се оказа в първия отбор. Рахим става по-зрял играч, който се превръща в красив и млад мъж. Той взема всички свои решения на момента и сега всичко ще зависи от това, дали той ще съумее да запази същото добро отношение към своята работа. Той е още на 19, но в големите мачове демонстрира своя забележителен талант", каза още мениджърът.
- Ливърпул два пъти изпусна Лийдс за полувреме (видео)
- Исак: Очаквах нивото ми да е по-високо
- Рио към Джерард: Загрявай за позицията на Слот
- Келехер: Лесно реших да напусна Ливърпул
- Собослай: Нямаме самочувствие
- Ван Дайк отправи предупреждение към Салах
- Саудитската лига е готова да финансира трансфера на Салах
- Вирц: Трябваше да бъдем търпеливи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]