Ливърпул може да инициира съдебен процес срещу ФИФА
Футболен клуб Ливърпул започна консултации с юристи, с помощта на които разглежда възможността да инициира съдебен процес срещу ФИФА заради изхвърлянето на нападателя Луис Суарес от футбола за срок от четири месеца.
Подробности не се съобщават, включително и в какъв съд ще бъде гледано делото - спортен или граждански (тук мотивите ще са, че Луис е лишен от правото да работи), но на "Анфийлд" са възмутени най-вече от това, че инцидентът в мача от Световното първенство между Уругвай и Италия е повлякъл санкции на клубно ниво.
Както е известно, по-рано ръководители на Ливърпул заявиха, че ще излязат с официален коментар по случая след като изучат документите на ФИФА. От Световната организация пък подчертаха, че наказанието не е срещу Ливърпул, а се отнася само до Суарес.
- Изпълнителният директор на Ливърпул: Клубът вече има стабилна основа за бъдещето
- Ливърпул готви оферта за Брадли Баркола
- Джейми Карагър не вижда смисъл Ливърпул да привлича Брадли Баркола
- Шон Дайк: Ираола превърна Борнемут в съвсем различен отбор
- Ливърпул готви двоен удар с две от най-перспективните крила в европейския футбол
- Ливърпул води „предварителни разговори“ за нападател, който е взел решение за трансфер
- Челси е фаворит за подписа на Джордан Хендерсън
- Бешикташ временно се отказа от привличането на Мохамед Салах
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]