Ливърпул планира да продаде Суарес за 100 милиона
Ливърпул разчита да получи от продажбата на нападателя Луис Суарес не по-малко от 100 милиона паунда, съобщава Daily Mail. Именно това е сумата, която е записана в контракта на 27-годишния играч от националния отбор на Уругвай с мърсисайдци за клубове от Висшата лига на Англия, докато за европейските клубове, в частност за Реал Мадрид и Барселона, е достатъчно да бъдат заплатени 70 милиона паунда.
Според информация на медията, Ливърпул се надява да устрои търг между испанските клубове и да продаде Суарес за 100 милиона паунда. По данни на източника, самият футболист е склонен да продължи кариерата си в Реал Мадрид.
По-рано се появи информация, че Барселона е готова да предложи за Суарес 35 милиона евро и нападателя на националния отбор на Чили Алексис Санчес.
- Саудитците са убедени, че могат да купят Салах за 100 млн.
- Екитике: Салах е легенда тук
- Салах е трети по асистенции в истрията на ВЛ
- Слот: Надявам се, че Салах ще остане
- Карагър: Ливърпул никога няма да подкрепи Салах пред Слот
- Екитике: Салах ми даде страхотен пас
- Салах отказа да говори с репортери след победата над Брайтън
- Слот: Мисля, че ставаме все по-добри с топката
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Ако цялата тая истерия около Суарес не е само поредната медийна измишльотина, а реалност, то най-вероятно Суарес вече е изиграл последния си мач за червените. Поне аз се надявам да е така. Сега въпросът е колко пари ще успеят да му измъкнат хората от Анфилд, ама като ги знаем всички що за стока са, няма да се учудя, ако Суарес си тръгне срещу 20-тина милиона и 1-2 дълбоки резерви.
Кофти е, че ще ни държат в неведение до 23 ч на 31 август.