Туре се обидил на Сити заради отсъствието на нов контракт
Днешната британска преса излезе с информация за истинските причини за недоволството на полузащитника на Манчестър Сити Яя Туре. Всичко е заради ситуацията с новия договор на играча. Както е известно, след края на сезона самият футболист и неговият агент Дмитрий Селюк намекнаха за евентуално напускане на клуба, като поводът бе, че ръководството на "гражданите" не е поздравило африканеца с рождения му ден.
Оказва се, че причината е съвсем друга. Вкарвайки 24 гола през миналия сезон, Туре чувства, че клубът трябва да го възприема така, както другите лидери в отбора в лицето на Серхио Агуеро и Давид Силва.
Както Силва и Агуеро, Туре сключи своето действащо съглашение едва през миналото лято. Но Яя чувства, че той също заслужава нов контракт - независимо от 31-годишната си възраст.
Действащият договор на Туре е до 2017 година. Сега Яя получава в Сити 200 хиляди паунда на седмица, което значително усложнява неговия трансфер в друг клуб.
- Фло: Холанд и Мбапе мислят за класирането, а не за личния дуел
- Реал Мадрид привлича Бернардо Силва като свободен агент
- Родри: Кабо Верде изобщо не мислеше да преминава центъра
- Клубовете от Висшата лига се опасяват от нова трансферна инфлация заради Андерсън
- О'Райли към Англия: Срещу Хърватия трябва да покажем от какво сме направени
- Манчестър Сити обвърза Гвардиол до 2031 година
- Гвардиол отхвърли Реал Мадрид и остава в Манчестър Сити
- Манчестър Сити не планира трансфер на Енцо Фернандес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
по-добре трябва да играе.