Тотнъм уволнил Шерууд заради играчите
Ръководството на Тотнъм е съобщило на Тим Шерууд, че той е демонстрирал достатъчно добри резултати, за да запази мениджърската си длъжност. Както е известно, във вторник "шпорите" официално обявиха за раздялата си с Шерууд. Клубът се възползва от своето право и предсрочно разтрогна 18-месечния си договор с Тим.
Според източника на информацията, в разговор с Шерууд, президентът на Тотнъм Даниел Леви признал, че уволнява Тим съвсем не заради резултатите, а заради опасения относно бъдещето на някои водещи играчи.
Например, Шерууд публично се скарал със Сандро, а в допълнение отказал да пуска в игра Ерик Ламела, който е най-скъпото попълнение на "шпорите" през миналото лято. Освен това, не всички футболисти са били доволни от мениджъра-вдъхновител, притежаващ оскъдни познания в тактиката.
Трябва да отбележим, че 59% победи при Шерууд е най-голям показател сред всички мениджъри на Тотнъм за цялото съществуване на Висшата лига.
- Кудус с нов проблем, Де Дзерби започва в Тотнъм с кадрови трудности
- Шон Дайк: Никога не бих приел Тотнъм, дори за огромни пари
- Тотнъм следи вратар на Манчестър Сити
- Тотнъм обяви пълния щаб на Де Дзерби
- Тотнъм е фаворит за Съмървил след силната му форма с Уест Хем
- Бащата на Ромеро разкри цената на сина си
- Де Дзерби е търсил контакт с Манчестър Юнайтед преди да поеме Тотнъм
- Тотнъм се включва в битката за Хари Уилсън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]