Мартинес: Евертън не е готов за ШЛ
Наставникът на Евертън Роберто Мартинес е убеден, че неговият отбор все още не е готов за участие в Шампионска лига. През сегашния сезон "карамелите" спечелиха рекордно количество точки във Висшата лига и финишираха на пето място, водейки до последно битка с Арсенал за място в най-престижния европейски клубен турнир. Въпреки успешната година за Евертън, Мартинес смята, че отборът му трябва да се подобри в някои аспекти, ако иска да разчита на нещо повече.
"Аз не съм разстроен от това, че не успяхме да завършим в първата четворка, защото честно казано, по много причини ние не сме готови за Шампионска лига. Мисля, че за да се натрупа опит от пътуване в различни страни, е по-добре да играем в Лига Европа. Ако излезем от групата и съберем повече от 70 точки във Висшата лига, ние ще се гордеем през следващия сезон", заяви Мартинес.
- Ман Юнайтед направи ключова крачка към новия стадион за 100 000 зрители
- Ливърпул поставя ултиматум за Диоманде, разглежда четири алтернативи
- Тотнъм влиза в битката за Матеуш Фернандеш с оферта от 70 милиона евро
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед обяви Шешко за непродаваем
- Ливърпул отхвърли оферта на Интер за Къртис Джоунс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]