Шилтън: Харт не е вратар от световна класа
Бившият първи номер на националния отбор на Англия Питър Шилтън не смята, че Джо Харт от Манчестър Сити е сред най-добрите вратари в света. В периода 1970 - 1990 година Шилтън проведе 125 мача за "Трите лъва" и този рекорд остава ненадминат и до сега.
Харт на свой ред има само 39 срещи за представителния тим на родината си. 64-годишният Шилтън вярва в Джо, но не смята, че играчът е реализирал целият си потенциал и може да се похвали с това, че е футболист от световна класа.
"Не мисля, че в дадения момент той може да се смята за вратар от топ ниво, защото все още е млад и както видяхме през сегашния сезон, той е склонен да извършва грешки. Но Джо притежава природен талант и на мен ми харесва неговата увереност", заяви Шилтън.
- Йън Райт предупреди Арсенал
- Деклан Райс: Разочаровахме феновете, но сезонът още е жив
- Гуардиола: Дори аз не бих заложил на нашата победа
- Артета: Трябва да използваме този огън в нас
- Салиба пропуска лагера на Франция заради контузия
- Гуардиола: Не ми омръзва да печеля Купата на Лигата
- Артета не съжалява за избора на Кепа във финала за Купата на Лигата
- О’Райли реши финала: Ман Сити сломи Арсенал за пет минути
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]