Де Хеа вижда в ЛЕ достойна мотивация за Юнайтед
Вратарят на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа заяви, че Лига Европа е достатъчна мотивация за неговия отбор до края на сезона. Участието в Лига Европа от много специалисти се вижда като съмнително мероприятие - както от спортна гледна точка, така и от финансова. Например, Тотнъм, който достигна до четвъртфинал в този турнир, получи премия само от 5 милиона паунда, докато класиране на "шпорите" в топ 8 на Висшата лига ще им донесе десет пъти повече приходи.
Към момента шампионите заемат седмо място в класирането на Премиършип, но Де Хеа смята, че е безсмислено отборът му да бяга от участие в евротурнирите.
"Предстои ни да изиграем още немалко важни мачове. Ние сме Манчестър Юнайтед и наше задължение е да печелим всеки двубой, в който вземаме участие. Това ще се постараем да направим, защото искаме да финишираме колкото се може по-високо в лигата, гарантирайки си участие в евротурнирите за следващия сезон и да покажем, че никога не се предаваме", заяви де Хеа.
- Новият Пирло за Ман Юнайтед
- Хьойлунд: В Ман Юнайтед не бе толкова зле, колкото го представяха
- Реал Мадрид заплашва плановете на Манчестър Юнайтед за Бруно Гимараеш
- Манчестър Юнайтед планира бъдещето: решения за Карик и лятната селекция
- Манчестър Юнайтед следи Льюис-Скели от Арсенал
- Манчестър Юнайтед ще подаде жалба за неназначена дузпа срещу Борнемут
- Манчестър Юнайтед постави ултиматум за бъдещето на Рашфорд
- Барселона не иска да купи Рашфорд, но иска да го задържи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]