Сити вкара само пет на Фулъм (видео)
Манчестър Сити записа разгромна домакинска победа с 5:0 над Фулъм в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. На своя "Етихад" домакините стигнаха до лесен успех, в който Яя Туре се отчете с хеттрик. Африканецът се разписа в 26-ата и в 54-ата минути след дузпи, като и при двете положения реферът отсъди наказателен удар заради нарушения на Аморебиета. В 65-ата минута Яя Туре вкара с хубав удар от дистанция, а четвъртото попадение бе дело на Фернандиньо в 84-ата минута с удар от малък ъгъл. Крайният резултат оформи Демикелис две минути преди края.
Трябва да се отбележи, че гостите играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме заради червения картон на Аморебиета в 53-ата минута. Благодарение на тази важна победа Сити е с 63 точки и заема 3-то място. Фулъм е на последната 20-а позиция с 24 точки.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Жереми Доку напусна лагера на Белгия заради раждането на първото си дете
- Ювентус набеляза Омар Мармуш за подсилване на атаката
- Фло: Холанд и Мбапе мислят за класирането, а не за личния дуел
- Реал Мадрид привлича Бернардо Силва като свободен агент
- Родри: Кабо Верде изобщо не мислеше да преминава центъра
- Клубовете от Висшата лига се опасяват от нова трансферна инфлация заради Андерсън
- О'Райли към Англия: Срещу Хърватия трябва да покажем от какво сме направени
- Манчестър Сити обвърза Гвардиол до 2031 година