Артета: Никога не съм виждал Венгер толкова ядосан
Полузащитникът на Арсенал Микел Артета призна, че никога досега не е виждал своя мениджър Арсен Венгер толкова ядосан, както по време на поражението от Ливърпул с 5:1 в събота. Съкрушително губейки на "Анфийлд", Арсенал изпусна лидерството във Висшата лига. "Артилеристите" бяха толкова безпомощни през първите 20 минути на мача, че дори на Венгер се е изчерпало хладнокръвието.
Пред лондончани предстоят две домакинства: срещу Манчестър Юнайтед във Висшата лига и против същия този Ливърпул от Купата на Англяи. Артета призова своите съотборници да намерят достоен отговор на неуспеха.
"Вече преживяхме две такива кризи. Мисля, че загубата от Манчестър Юнайтед (8:2 през август 2011) беше различно от това, но поражението от Сити и сегашното наистина може трудно да бъде прието. Трябва да реагираме, защото загубата от Ливърпул вече не може да бъде върната. Знаем, че трябва да прибавим и да провеждаме мачовете си в различен стил, защото 0:4 след 19 минути игра е истинска катастрофа", заяви Артета.
"Мениджърът бе много разстроен на почивката и това е нормално, защото такъв резултат не е добър за нашия клуб. Никога преди не го бях виждал толкова ядосан", каза още играчът.
- Феновете на Арсенал скочиха срещу двама играчи след загубата от Бетис
- Арсенал има резервен план, ако не успее да привлече Винисиус
- Предраг Миятович предупреди Винисиус: По-добре втори в Реал, отколкото първи навсякъде другаде
- Пиърс Морган към Винисиус: Ела в Арсенал, можеш да станеш бог
- В съблекалнята на Арсенал вярват: Винисиус Жуниор е сигурно ново попълнение
- Арсенал вярва, че е на прага на рекорден трансфер на Винисиус
- Арсенал озадачи Нюкасъл с подхода си при преговорите за Бруно Гимараеш
- Челси е готов да атакува звезда на Арсенал, Шаби Алонсо настоява за Мартин Субименди
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]