Фърдинанд: Отново ще накарам критиците да млъкнат
Защитникът на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд заяви, че иска да остане важен играч за отбора, независимо от своята възраст и постоянните критики от страна на специалистите. През този сезон е очевидно, че Дейвид Мойс все още не е определил коя ще е основната двойка централни защитници, продължавайки да използва Фърдинанд, Неманя Видич, Джони Еванс, Фил Джоунс и Крис Смолинг.
След известно пребиваване на резервната скамейка, във вторник Рио се завърна в състава на Юнайтед за мача с Реал Сосиедад от Шампионска лига и помогна на отбора си да спечели точка. Защитникът, който вчера отбеляза своята 35-годишнина е готов да накара критиците си да замлъкнат.
"Мисля, че просто трябва да излизам и да се показвам в най-добра светлина и тогава вече мениджърът да решава дали ще играя или не. Разбира се, аз искам да играя всяка минута, във всеки мач, но на този етап от кариерата си разбирам, че това е невъзможно. Ме знам кога Мойс ще ме остави в състава, кога ще ме извади, но искам да играя в максимално много мачове. Мисля, че всеки сезон се явява за мен голямо изпитание - трябва да поставяш пред себе си определени цели и аз винаги правя това", заяви Фърдинанд.
"В началото на миналия сезон хората вероятно ме отписваха от сметките и говореха, че не съм способен да проведа два поредни мача за Юнайтед на това ниво. Но аз бях част от шампионския отбор и това говори само за себе си. За съжаление, миналият сезон не промени маниера на мислене на хората и през този, затова се налага отново да се доказвам. Честно казано, аз това го правя през цялата си кариера - постоянно се доказвам. Не толкова пред другите, но пред самия себе си. Това е по-важно от всичко друго. Това се случва през всеки сезон. Две поредни години печеля титлата, а хората продължават да си пишат за мен и за отбора, така че съм свикнал на това", допълва Рио.
- Шейх Джасим няма намерение да подновява интереса си към Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед си постави цел: титлата във Висшата лига до две години
- Част от семейство Глейзър обмисля продажба на дяловете си в Манчестър Юнайтед
- Манчестър Юнайтед замрази преговорите за нов договор на Бруно Фернандеш
- Ман Юнайтед натиска за Матеуш Фернандеш, но Уест Хем иска 70 млн.
- Наполи откупи окончателно Расмус Хойлунд от Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед се разбра с Аталанта за Едерсон
- Барселона предлага наполовина по-малко за Рашфорд, Юнайтед отказва сделка
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]