Сър Алекс: Автобиографията ми не е предназначена за пресата
Бившият мениджър на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън коментира негативните реакции на някои представители на футболната общественост относно своята автобиография, в която великият шотландец сподели подробности за конфликтите си с редица футболни хора.
"Написах тази книга не за пресата, а за запалянковците, за да им помогна да разберат, защо съм вземал едни или други решения. За да разберат, колко е трудна работата в Манчестър Юнайтед. Това е колосален труд, най-трудната работа в света. А що се отнася до конфликтите с играчите, за 27 години работа аз съм имал само шест и това изненадва", заяви Сър Алекс.
"Разбира се, решения трябва да се приемат за благото на отбора и може да станеш непопулярен сред играчите, което се потвърди през последната седмица на работата ми като мениджър. Но това е част от моята работа - да поддържам традициите в клуба, да поддържам дисциплината и да следя за това, футболистите да уважават своя мениджър. Защото аз съм мениджър и нищо друго", каза още великият шотландец.
- Ман Юнайтед осъществи контакт с Аякс за белгийски талант
- Манчестър Юнайтед иска да задържи Бруно Фернандеш
- Битка на грандовете: Манчестър Юнайтед и Ливърпул влизат в дуел за Адам Уортън
- Анри: Бруно играе с мозъка си, не с краката
- Ман Юнайтед набеляза четири основни цели за лятната селекция
- Рой Кийн: Има по-добри варианти от Карик
- Невил: Правилно е Манчестър Юнайтед да се раздели с Каземиро
- Руни: Манчестър Юнайтед трябва да остави Карик
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]