Шюрле: Винаги съм мечтал за Челси


Н. Гавазов

Атакуващият полузащитник на Челси Андре Шюрле призна, че винаги е мечтал да играе за отбора от "Стамфорд Бридж". Миналото лято, след година на интензивни слухове, Шюрле все пак смени Байер с Челси. Андре тръгна по стъпките на своя знаменит сънародник Михаел Балак, който е бил негов източник на вдъхновение в младежките години.

"Това е стара моя мечта - да играя за Челси, а не за някой друг тим. Наблюдавах как Балак играе тук и той бе мой идол, поради това винаги съм мечтал да се окажа тук, това е моя специална мечта", заяви Шюрле.

"Тогава бяха големи времена за клуба (по времето на Балак), тук имаше големи играчи. Челси имаше шест-седем капитана на националните си отбори и аз с наслада ги наблюдавах. Помня, как играха с Барселона в полуфинала на Шампионска лига - това остана завинаги в главата ми, исках да стигна дотук и след като го направих, аз се радвам, че се намирам на това място", допълни немецът.

 

123