Официално: Юнайтед подписа нов договор с Янузай
Манчестър Юнайтед официално обяви, че е подписал нов договор с полузащитника Аднан Янузай. Според информацията, съглашението е за срок от пет години. Прогресът на 18-годишният белгиец накара ръководството на клуба да побърза с решаването на въпроса относно контракта на играча. Както е известно, предишното съглашение с играча изтичаше през следващото лято и много предполагаха, че ще се получи ситуацията с Пол Погба, който не се договори с Юнайтед и премина със свободен трансфер в Ювентус.
Шампионът на Англия обаче си взе бележка от грешката и днес подписа договор с полузащитника, който ще остане на "Олд Трафорд" до юни 2018 година.
"Много се развълнувах от това, че пред мен се появи възможност да продължа договора си с Манчестър Юнайтед. От момента на пристигането си тук, аз винаги съм чувствал, че това е правилният клуб за мен. Този сезон се развива великолепно - отначало подготовката за новата кампания, след това Суперкупата, а след това започването ми като титуляр срещу Съндърланд. Това е като сън и аз искам да продължавам да работя и да се утвърдя в Манчестър Юнайтед", заяви Янузай.
- Манчестър Юнайтед иска да задържи Майкъл Карик до 2029 година
- Ман Юнайтед е все по-близо до назначението на Карик
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Арсенал следят Андреа Камбиасо
- Карик: Обидно е да се твърди, че Манчестър Юнайтед е бил без мотивация
- Майкъл Карик: Точката срещу Съндърланд не е лош резултат
- Манчестър Юнайтед се издъни срещу Съндърланд след безлично 0:0
- Барселона вече се колебае за Рашфорд
- Бруно Фернандеш бе избран за Играч на годината от футболните журналисти
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]