Тотнъм продължава напред след успех над Астън Вила (видео)

Тотнъм победи и елиминира Астън Вила с 4:0 в среща от третия кръг за Купата на лигата в Англия. На "Вила Парк" столичани откриха резултата малко преди почивката чрез Джърмейн Дефоу. Холтби копна зад защитата, а Дефоу стреля с глава и прати кълбото в долния ляв ъгъл, откривайки резултата.

След подновяването на играта Паулиньо добави второ попадение. Той бе точен в 49-ата минута, засичайки центриране на Люис Холтби. Пет минути преди края на редовното време "шпорите" стигнаха до трети гол. Дефоу пусна в пеналта към влезлия като резерва Чадли, който прати топката в близкия ъгъл. В добавеното време Дефоу вкара втория си гол, след третата асистенция в срещата на Холтби.

Българският национал и играч на Астън Вила Александър Тонев остана на терена над 80 минути, но не успя да помогне на своя тим да стигне дори до почетно попадение.