Сити с разгром над Уигън, Йоветич се отчете с два гола (видео)

Манчестър Сити разгроми Уигън с 5:0 в мач за Купата на лигата. Благодарение на този успех гражданите продължават на осминафинала в турнира. Сити имаха пълен контрол върху мача, но вкараха само едно попадение преди паузата. Негов автор бе Един Джеко. В 33-ата минута Фернандиньо подаде към босненеца, който с десния крак прати топката в мрежата.

След почивката Сити се разигра и вкара още четири попадения. На два пъти бе точен Стеван Йоветич, като това бяха първите му голове за Сити. Той бе точен в 60-ата минута. Мика Ричардс центрира към черногореца, който засече топката, а кълбото се удари в Лий Никълс и се върна у Йоветич и при добавката нападателят бе точен. В 83-ата минута Йоветич вкара втория си гол. Джеймс Милнър центрира, а Райън Шотън не успя да изчисти  и за Йоветич бе лесно да вкара отблизо. Между тези два негови гола се разписа и Яя Туре в 76-ата минута. Той бе точен след добре изпълнен фаул.

Дебютен гол за клуба вкара и Хесус Навас, който оформи крайния резултат в 86-ата минута.