Раниери: Абрамович купи Челси благодарение на мен
Бившият мениджър на Челси Клаудио Раниери е убеден, че с работата си на "Стамфорд Бридж" е допринесъл за създаването на съвременния клуб. Според италианския специалист, ако навремето той не е успял да класира Челси в Шампионска лига, Роман Абрамович е щял да се откаже да инвестира в клуба.
"При мен Челси без никакви инвестиции успя да пробие в Шампионска лига. Тогава не бяха похарчени много пари за нови играчи, но ние изпълнихме целите си. В обратния случай Абрамович нямаше да се ангажира с клуба и да дава пари за отбора. Сегашният Челси нямаше да го има. Ето защо мисля, че аз също имам малка заслуга за развитието на тима", заяви Раниери.
"Що се отнася до Монако, аз исках да започна да строя отбор от нулата, от втора лига, така работех с Ювентус, защото смятам, че това е най-правилният вариант", каза още наставникът на Монако.
- Мареска е готов да започне ерата си в Ман Сити със смел трансфер на защитник на Челси
- Енцо Фернандес: Мондиал 2026 е по-конкурентен от този в Катар
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
- Моуриньо настоява Реал да привлече Енцо Фернандес
- Как трансферът на Кукурея в Реал Мадрид се ускори за по-малко от 24 часа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]