Арсенал вкара седем на Виетнам (видео)

Арсенал спечелиха със 7:1 срещу Виетнам във втората си контрола от началото на предсезонната си подготовка. В първата си среща "артилеристите" отново вкараха седем гола, побеждавайки с 7:0 Индонезия.

Днес с впечатляващ хеттрик се отличи Оливие Жиру, който вкара първите три гола през първото полувреме. В 6-ата минута Росицки и Жиру комбинираха добре, при което чехът даде извеждащ пас в наказателното поле за французина и той нанесе силен удар със завъртане от малък ъгъл - 1:0. В 44-ата минута Жиру с удар от дъгата пред наказателното поле заби топката точно в горния десен ъгъл на вратата - 2:0. Минута по-късно Окслейд-Чембърлейн започна скоростна атака и изведе в коридор Жиру, който останал сам срещу вратата технично копна над вратаря - 3:0.

През второто полувреме Алекс Окслейд-Чембърлейн, който завърши мача с две асистенции, вкара четвърти гол. Младокът Чуба Акпом добави нови два гола, а освен него и защитникът Инаси Микел се разписа четвърт час преди края.

В 78-та минута домакините стигнаха до почетно попадение, след като топката бе центрирана към резервата Тран Ман Дунг около точката на дузпата и той стреля, а топката прехвърли резервния страж на Арсенал Деймиън Мартинес и влезе в мрежата.