Сити започна със загуба (видео)

Мануел Пелегрини стартира кариерата си в Манчестър Сити със загуба от южноафриканския Суперспорт Юнайтед с 0:2. Това бе първата контролна среща от предсезонното турне на "Гражданите" в Южна Африка.

Попаденията за домакините бяха дело на Нианг и Ерасмус в 56-ата и 82-ата минути на срещата. В 56-ата минута Маме Нианг засече с глава центриране отляво, успявайки да се пласира по-добре от неориентираните в тази ситуация Настасич и Лескът. Второто попадение падна след като Кермит Ирасмус бе изведен очи в очи с Пантилимон и елегантно пусна топката покрай вратаря

В титулярния състав на английския вицешампион личаха имената на Джо Харт, Венсан Компани, Самир Насри и Един Джеко. Новото попълнение Фернандиньо също дебютира като титуляр.

Манчестър Сити: Джо Харт (46-Пантилимон); Майка Ричардс (46-Боята), Венсан Компани (46-Лескът), Хави Гарсия (46-Настасич), Александър Коларов (46-Хюлс); Гарет Бари (46-Фейси), Фернандиньо (46-Туре Яя), Разак (46-Родуел), Денис Суарес (46-Милнър), Самир Насри (46-Синклеър); Джеко (Нимли)