Официално: Саутхемптън привлече Уаняма
Полузащитникът на Селтик Виктор Уаняма ще продължи кариерата си в Саутхемптън, съобщава официалният сайт на шотландския клуб. Предполага се, че сумата на трансфера е около 12.5 милиона паунда. За покупката на футболиста от Кот д'Ивоар претендираше също така Кардиф Сити, но предложението от 10 милиона паунда не удовлетвори "детелините".
Уаняма бе привлечен от Селтик за 900 000 паунда от белгийския Жерминал през 2011 година и веднага впечатли с играта си, с което предизвика интереса на няколко отбора от Висшата лига на Англия, които обаче заради първоначално високата цена на играча се отказаха от услугите му.
- Невил определи четири трансферни приоритета за Ман Юнайтед
- Гуардиола: Все още имам невероятна енергия да работя в Ман Сити
- Карагър: Притеснявам се накъде се движи Ливърпул
- Рой Кийн не вижда Ираола като вариант за Ман Юнайтед
- Еди Хау остава начело на Нюкасъл и през следващия сезон
- Петр Чех: Това вече е различен Челси
- Ван де Вен настоява за 200 000 паунда седмично при трансфер
- Карик: Чувствам се напълно естествено в тази роля
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]