Пелегрини: Имам нужда от нападател


Н. Гавазов

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини разказа за необходимостта да закупи нов нападател. Както е известно, вчера чилийският специалист даде първата си пресконференция като наставник на "гражданите", по време на която разкри главната задача пред отбора през новия сезон, а именно детронирането на Манчестър Юнайтед от върха и спечелването на титлата във Висшата лига. Пелегрини смята, че за осъществяване на своите намерения той има нужда от още един нападател.

"Разговарях с Тевес преди напускането му и разбрах, че той не иска да остава тук. Карлос беше много честен с мен. В такива условия трансферът е приемлив вариант както за играча, така и за клуба. Останах с два централни нападателя. Ясно е, че имам нужда от още един", заяви Пелегрини.

Както е известно, вчера стана ясно, че нападателят на Фиорентина Стеван Йоветич е дал съгласието си за трансфер в Манчестър Сити.

 

169