Моуриньо ще използва Дрогба като пример за младите
Наставникът на Челси Жозе Моуриньо заяви, че възнамерява да използва Дидие Дрогба като пример за своите млади футболисти. През това лято "сините" продължават курса на обновяване на състава. Моуриньо вече похарчи немалко пари за привличането на Андре Шюрле и Марко ван Гинкел, в добавка обеща да даде шанс на Ромелу Лукаку и Кевин де Брюйне.
Португалският специалист смята да мотивира своите младежи с помощта на Дрогба, който след пристигането си в Челси от Олимпик Марсилия през 2004 година, вкара 157 гола в 341 мача за лондонския клуб.
"Мисля, че Дидие Дрогба като човек и професионалист е добър пример за много специален играч за този клуб. Смятам да използвам Дрогба, за да убедя младите момчета да ме последват, защото Дидие ме следваше от първия си ден тук", заяви Моуриньо.
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
- Моуриньо настоява Реал да привлече Енцо Фернандес
- Как трансферът на Кукурея в Реал Мадрид се ускори за по-малко от 24 часа
- Разкриха защо Кукурея е напуснал Челси за Реал Мадрид
- Енцо Фернандес иска трансфер в Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]