Жиру: Знам, че Арсенал може да се пребори за титлата
Нападателят Оливие Жиру смята, че през следващия сезон Арсенал е способен да се бори за шампионската титла във Висшата лига на Англия. Както е известно, вече осем години "артилеристите" не успяват да спечелят нищо - последният път, когато отборът на Арсен Венгер успя да вдигне трофея, това бе през 2004 година.
"Ако стартираме по-добре от миналия сезон, аз знам, че може да се преборим за титлата, тъй като сме свикнали да действаме заедно, отборът ни стана по-силен. През целия минал сезон израствахме в индивидуален план, особено новите попълнения Санти Касорла и Лукаш Подолски", заяви Жиру.
"Пред нас се намира невероятно важен сезон, пълен с много изпитания. Също така аз искам да се утвърдя в Арсенал и да направя име тук", допълни французинът.
- Рууни: Арсенал е основният претендент за титлата
- Салиба: Имах съмнения относно новия договор
- Артета: Сами си направихме труден мача
- Арсенал се спаси от Вълците в самия край
- Артета: Гьокереш започва да набира скорост
- Мърсън: Арсенал няма да спечели ВЛ с Мерино като централен нападател
- Артета: Показахме колко сме стабилни
- Арсенал се интересува от Леао и Родриго
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]