Ламбърт иска Петров да стане треньор във Вила
Мениджърът на Астън Вила Пол Ламбърт съобщи за своето желание да покани в треньорския си щаб завършилият кариерата си на футболист Стилиян Петров. В четвъртък българинът, който през март 2012-та започна борба с левкемията, официално закачи обувките на пирона.
Вече е известно, че Стилиян смята да посвети част от свободното си време на благотворителен фонд, който да помага на болните от тази болест.
Но Ламбърт, чийто отбор се намира на крачка от това да запази мястото си в елита, не иска 33-годишният българин да си замине от футбола.
"В главата си имам нещо предвид и искам да разговарям с него по отношение на треньорската работа. Не съм сигурен ще се занимава ли само с това той или частично ще упражнява тази работа. Тук вратите за него винаги са отворени и това няма отношение към някаква сантименталност", заяви Ламбърт.
- Унай Емери: Беше ужасен период, в който всяка наша грешка водеше до гол
- Брайтън разгроми Астън Вила с 4:0 старта на сезона
- Астън Вила преговаря с Леон Горецка
- Анонс на 1-ви кръг на Висшата лига на Англия
- Астън Вила привлече Аарън Уан-Бисака под наем от Уест Хем
- Астън Вила привлече Аарън Уан-Бисака под наем от Уест Хем
- Арсенал се договори за трансфера на Езри Конса от Астън Вила
- Астън Вила привлече Матео Руджери и Дзион Судзуки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]