Хъл Сити се завърна във Висшата лига след 3 години (видео)

Хъл Сити се завърна във Висшата лига за първи път от 3 години насам. Това стана факт не и без сериозна драма. "Тигрите" направиха 2:2 у дома с шампиона Кардиф и това означаваше, че победа на Уотфорд над Лийдс щеше да класира директно "стършелите" на Джанфранко Дзола.  В същото време Уотфорд изпусна отличен шанс да измести Хъл сити от второто място, след като загуби с 1:2 от Лийдс и остана на трета позиция.

Кардиф поведе в 49-ата минута с гол на завърналия се след травма Фрейзър Кембъл. Хъл обаче обърна с голове на Прошвиц и Макшейн в рамките на 5 минути. Резултата се запази 2:1 до добавеното време и това пращаше Хъл в елита. В края на мача реферът отсъди дузпа в добавеното време за Хъл. Прошвиц изпълни, но вратаря Маршал спаси. Преди това - в 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Трой Дийни. в 95-ата минута Абдулай Фай игра с ръка и гостите получиха също дузпа. Ники Мейнард вкара за крайното 2:2.