Съндърланд с класика срещу Нюкасъл (видео)

Съндърланд постигна важна победа с 3:0 като гост на Нюкасъл в мач от 33-ия кръг на Премиършип. Играчите на Паоло Ди Канио откриха резултата в 27-ата минута, когато Сесеньон получи подаване от МакКлийн, напредна добре и с хубав шут по земя от около 24 метра прати топката в долния десен ъгъл на Крул – 1:0.

До края на първата част домакините опитаха да изравнят, но Сисе нямаше късмет при завършващия удар. "Черните котки“ успяха да стигнат до нов гол в 74-ата минута, когато Анди Джонсън проби прекрасно по фланга и с техничен изстрел покрай резервата Елиът реализира за 2:0. Малко по-късно Воуън получи добър пас от Сесеньон и със страхотен удар от границата на наказателното поле оформи класиката в този мач.

Съндърланд продължава да се бори за оставане в Премиършип, като вече има 34 точки и се изкачи на 15-о място в класирането, а "свраките“ са на 13-а позиция с 36 пункта.