Джерард: Може да завършим пети
Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард смята, че петото място все още е постижимо за неговия отбор. Както е известно, мърсисайдци победиха с 2:1 Астън Вила в мач от 31-я кръг на Висшата лига на Англия, което приближи "червените" на три точки от градския съперник Евертън и на пет пункта от петия Арсенал. Независимо от това, че Ливърпул има да изиграе един мач по-малко от своите конкуренти, Джерард смята, че отборът му може да завърши в топ 5.
"Наистина го мисля. В този мач показахме характер, но бяхме длъжни да бъдем по-активни след почивката. Малко трудно беше в края, но смятам, че направихме достатъчно, за да бъдем на ниво. След като мениджърът ни говореше, че трябва да излезем и да вкараме както умеем, това ни даде увереност да спечелим мача. Искаме да спечелим всичките си срещи и да завършим много високо в класирането. Ако имаме шанс да заемем пето или шесто място, значи това е което искаме да направим", заяви Джерард.
- Алисон близо до завръщане, но остава под въпрос за дербито с Юнайтед
- Слот: Салах ще се завърне преди края на сезона
- Ливърпул съжалява за продажбата на Келехър
- Ливърпул и Манчестър Юнайтед следят ситуацията с Чуамени
- Юнайтед ще удари Ливърпул в Манчестър
- Червеното сърце на "Анфийлд"
- Ливърпул с добри новини: травмата на Салах не е сериозна
- Клоп настоя: Разширеният Мондиал застрашава здравето на играчите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]