Сър Алекс: Бербатов не се провали в Юнайтед
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън отправи комплименти към бившия си играч Димитър Бербатов в навечерието на срещата с Фулъм в рамките на четвъртия кръг на Купата на Англия. Шотландският специалист подчерта, че престоят на нападателя при „червените дяволи" не трябва да се смята за провал, а напускането му е било обусловено от желанието на българина да играе по начин, който не е отговарял на вижданията на треньорския щаб.
„Не смятам, че Бербатов се е провалил в Юнайтед. Беше добър играч. На неговата възраст обаче не е лесно да не играеш, а аз имах много голям избор в нападение. Да напуснеш Манчестър Юнайтед и да идеш в друг тим винаги е крачка назад. Бербатов обаче искаше да играе и бе прав. Справя се много добре във Фулъм. Не е свалил нивото. Проблемът за него при нас бе начинът, по който искаше да играе и нападението, с което аз разполагах", призна Сър Алекс.
- Елиът Андерсън подразни феновете на Ман Юнайтед още с първото си интервю като играч на Ман Сити
- Галатасарай изкушава Бруно Фернандеш с огромна заплата
- Манчестър Юнайтед следи Орелиен Чуамени, но Реал Мадрид отказва да го продава
- Манчестър Юнайтед е близо до трансфер на халф за 60 млн.
- Бруно Фернандеш остава в Манчестър Юнайтед
- Микаел Силвестър: Майкъл Карик прави правилните ходове в Манчестър Юнайтед
- Защо на „Олд Трафорд“ казват „не“ на трансфери за над 100 милиона паунда
- Феновете на Ман Юнайтед скочиха срещу клуба заради ограничения върху сезонните карти
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]