Жервиньо иска да стане легенда за Арсенал
Нападателят Жервиньо заяви, че иска да стане велик играч в историята на Арсенал. Пристигайки в Северен Лондон през юли 2011 година, по време на своя първи сезон в Англия Жервиньо едва 19 пъти влезе в стартовия състав на „артилеристите". Сегашната кампания за 25-годишният национал на Кот д'Ивоар започна добре - нападателя вкара пет гола в първите седем мач, но след това изненадващо влоши формата си и в момента е резерва на Тео Уолкът.
Жервиньо обаче не губи надежда да си върне титулярното място, а впоследствие да направи име като легендите Тиери Анри и Йън Райт.
„Искам дълго да се задържа тук и да играя по-добре от останалите футболисти, които някога са били на това място. Към момента не мисля за трансфер в друг отбор. Аз и така съм в един от най-добрите тимове в света. Имам и един от най-добрите треньори. Винаги съм искал да бъда тук. Имам дългосрочни планове, а не краткосрочни", заяви Жервиньо за Goal.com.
- Арсенал не се възползва напълно от подаръка на Ман Юнайтед
- Реал Мадрид разглежда Артета за свой старши-треньор
- Арсенал ще превземе Нотингам
- Реал Мадрид може да замени Винисиус с нападател на Арсенал
- Арсенал наложи вето на продажба на Уайт
- Арсенал планира да удължи договора с Артета
- Росеньор: Окуражен съм от видяното
- Артета: Трябва да похваля играчите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]