Евертън постигна страхотен обрат над Нюкасъл (видео)

Евертън се наложи с 2:1 като гост на Нюкасъл в среща от 21-ия кръг на Висшата лига. Тимът от Ливърпул обърна своя противник, след като изоставаше в резултата малко преди почивката. За домакините точен бе Папис Демба Сисе, който откри резултата след само 65 секунди игра. Тим Крул центрира от пряк свободен удар, като топката тупна коварно около дъгата и стигна до Сисе, който с глава прехвърли излезлия напред Тим Хауърд - 1:0.

Две минути преди края на първата част Лейтън Бейнс вкара страхотен гол след директен удар от фаул, от около 30 метра и по този начин двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат. В 60-ата минута Йелавич проби по фланга и след това намери  Аничебе, а нигериецът засече топката и я прати във вратата на Тим Крул за крайното 2:1.

След този мач "карамелите" изместиха Арсенал от 5-о място в класирането и са с актив от 36 точки, докато Нюкасъл е на 15-ата позиция с 20 пункта.