Арсенал започна годината с равенство (видео)

Саутхямтън и Арсенал не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в мач от 21-ия кръг на английската Висша Лига. "Светците" стояха по-добре на терена през по-голямата част от мача, но и двата отбора имаха реални шансове да се поздравят с успеха. В 34-ата минута Гастон Рамирес откри резултата, след като Лукас Подолски даде грешен пас назад, при което Саня не успя да изчисти топката, която в крайна сметка попадна в Рамирес, който с удар отблизо десет метра откри резултата - 1:0.

Малко преди почивката домакините си вкараха автогол и така резултатът бе изравнен. В 42-ата минута Тио Уолкът центрира от фаул, а До Прадо опита да изчисти, но вместо това засече топката в собствената си мрежа - 1:1.

След почивката Рамирес вкара нов гол за домакините, който обаче бе отменен заради нарушение, което бе малко преди това. Минути преди края на мача Микел Артета и Жервиньо пропуснаха добри ситуации за "артилеристите" и по този начин резултатът се запази непроменен.