Бенитес започна да мисли за трансфери
Мениджърът на Челси Рафа Бенитес даде да се разбере, че през януари смята да закупи един опорен полузащитник. Както е известно, заради контузията на Ориол Ромеу лондончани останаха без заместник на Джон Оби Микел. Във връзка с това се появиха слухове за интерес от страна на Челси към Шейк Тиоте от Нюкасъл и Паулиньо от Коринтианс.
Бенитес, чийто отбор утре ще започне участието си на Световното клубно първенство подгря тези спекулации, признавайки че неговите креативни футболисти Хуан Мата, Еден Азар и Оскар се нуждаят от мощен партньор в опорната зона, който да обира топките.
„Трябва да се знае, че когато имаш такива играчи е необходимо да се намери и баланса. Ако разполагаш с много футболисти в съзидателен план - говорим за маневрени, но неспособни да си връщат топката играчи, трябва да ги балансираш по някакъв начин. Ако бъде загубена топката, трябва да се намери някои, който ще им я върне", заяви Бенитес за The Times.
- Официално: Челси се договори с Брайтън за Дани Уелбек
- Страсбург привлече вратаря на Челси Филип Йергенсен
- Официално: Челси привлича Джордан Хендерсън
- Шон Райт-Филипс посочи идеалния заместник на Кукурея в Челси
- Челси насочи поглед към защитника на Реал Мадрид Алваро Карерас
- Дани Уелбек договори личните си условия с Челси
- Челси е фаворит за подписа на Джордан Хендерсън
- Астън Вила преговаря за Николас Джаксън, бъдещето му зависи от следващия ход на Челси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]