Сър Алекс: Ще е велико, ако победим Сити
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън смята, че евентуалната победа над Сити в неделя може да стане „един от най-добрите резултати за всички времена". През миналия сезон манчестърското дерби на „Етихад" завърши позорно за „червените дяволи" - те не само отстъпиха в резултата с 0:1, но и не успяха да нанесат нито един удар в очертанията на вратата на Сити.
В момента нещата за Юнайтед не са много добри. Независимо от преимуществото си от 3 точки начело на таблицата за класиране, подпечените на Сър Алекс пропуснаха 21 гола от началото на сезона. Мениджърът разбира важността на победата в предстоящия мач, но за това ще трябва да бъде подобрена играта в отбрана.
„Ако ние победим, това ще е един от най-добрите резултати във всички времена. Те имат добър, мощен отбор със силни играчи. Ще е трудно. Ако се отбраняваме както в мача с Рединг, ще се окажем в беда. Много е важно да извлечем уроци от допуснатите грешки и да знаем какво да правим. Длъжни сме да намерим решение", заяви Сър Алекс за Magic 1152.
- Холанд подобри постижение на Роналдо
- Гуардиола надмина постижение на Сър Алекс
- Ман Сити с класика на гости на Палас
- Давид Силва: Гуардиола не дава много свобода, но е гений
- Холанд се подигра с Карагър
- Алонсо обясни отсъствието на Мбапе срещу Ман Сити
- Ман Сити ще надделее на гости на Палас
- Гуардиола: Все още не сме готови да се борим за спечелване на ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]