Нюкасъл продава Демба Ба през януари
Нападателят на Нюкасъл Демба Ба е отклонил предложението на своя клуб за нов договор и ще бъде продаден през зимния трансферен прозорец, съобщава The Jurnal. Според изданието, Ба е поискал от „свраките" заплата от поне 80 000 паунда, което автоматично го прави най-заплатеният играч в клуба.
Нюкасъл обаче не възнамерява да се съобрази с желанието на сенегалеца и вече обмисля варианти за продажбата му през януари. Евентуалната покупка на Ба ще струва на новия му клуб 7.5 милиона паунда, тъй като това е сумата записана в сегашния му договор.
През последните месеци 27-годишният сенегалски нападател се следи внимателно от страна на Ливърпул, а Хари Реднап се интересуваше от Ба преди да напусне Тотнъм и не е изключено наставника на КПР да се опита да привлече Ба на „Лофтус Роуд". Висока е вероятността и чуждестранни клубове да се намесят в борбата за подписа на нападателя.
- Байерн се договори с Антъни Гордън, преговаря с Нюкасъл за трансфера
- Нотингам Форест измъкна точка срещу Нюкасъл в края
- Нюкасъл следи голмайстора на Спортинг Луис Суарес
- Анонс на 36-ти кръг от Висшата лига
- Байерн води преговори за Антъни Гордън, но цената спира германците
- Барселона следи Антъни Гордън, но разглежда и вариант с Абде
- Еди Хау остава начело на Нюкасъл и през следващия сезон
- Хау: Убеден съм, че ще остана в Нюкасъл
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]