ФА подгони Джон Оби Микел
Футболната асоциация на Англия (ФА) оправда рефера Марк Клатенбърг за използването на нецензурна лексика по адрес на полузащитника на Челси Джон Оби Микел. В същото време футболните чиновници повдигнаха редица обвинения срещу футболиста на лондончани. Както стана ясно днес, след продължително разследване и разпитване на свидетели за събитията по време и след мача Челси - Манчестър Юнайтед на 28 октомври, футболните власти стигнаха до извода, че вината на Клатенбърг не може да бъде доказана.
„Срещу Клатенбърг няма да бъдат предприемани никакви дисциплинарни санкции", се казва в изявление на ФА.
Ако някой е заплашен от наказание по този скандал, това е Микел. Нигерийският национал е обвинен в отправяне на заплахи срещу реферите след този мач.
„Вътре или около съблекалнята Микел е използвал изрази от заплашителен и оскърбителен характер", се казва още в изявлението.
По-рано през ноември разследването на това дело от страна на полицията също завърши по подобен начин.
- Мареска поема Ман Сити, ако Гуардиола напусне?
- Нюкасъл ще отстъпи на Челси
- Карагър: Не мисля, че Мареска ще бъде мениджър на Челси през следващия сезон
- Челси и Ман Сити се интересуват от талант на Байерн
- Великобритания заплаши Абрамович
- Крило на Челси желае да напусне клуба
- Мареска: В играта сме, въпреки контузените
- Канте може да продължи кариерата си в Англия или Франция
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]