Ван Перси се отказал от 300 000 паунда заплата в Сити
Арсен Венгер призна, че бившият капитан на Арсенал Робин ван Перси е отклонил през лятото съблазнително предложение от страна на Манчестър Сити заради Манчестър Юнайтед. Както е известно, лятото ще бъде запомнено преди всичко със сагата с напускането на Робин ван Перси на Арсенал. Няколко клуба от Европа се опитаха да получат холандеца, но той избра „червените дяволи".
Според думите на Венгер, Робин е имал възможността да премине в друг клуб от Манчестър - Сити. „Гражданите" са предлагали много по-добри финансови възможности, заплата от 300 000 паунда на седмица и други бонуси, но голмайсторът на Висшата лига на Англия за миналия сезон е отказал предложението в името на това да защитава цветовете на клуба от „Олд Тарфорд".
„Да, това е така. Манчестър Сити беше заинтересован от трансфера му, Но в крайна сметка той взе решение да премине в Юнайтед", призна Венгер.
- Ман Юнайтед обмисля да похарчи 200 млн. за летни трансфери
- Ясна е позицията на Ман Юнайтед за Роналдо
- Карик иска Рашфорд да се върне в Ман Юнайтед
- Карик: Цяла седмица напомнях на играчите си колко добър е Фулъм
- Ман Юнайтед измъкна победата срещу Фулъм
- Си Дзинпин се оказа фен на Ман Юнайтед
- Бруно дава „последен шанс“ на Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед следи 22-годишен ляв бек
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]