Маккарти пое Ипсуич
Бившият мениджър на Република Ирландия и на Уулвърхемптън Мик Маккарти беше назначен днес за мениджър на Ипсуич, който заема последното място в Чемпиъншип, съобщи официалният сайт на клуба. Решението на Борда беше обявено днес, а Маккарти наследява на поста Пол Джуъл. Според информацията, Мик е подписал договор, който ще го остави на „Портман Роуд" до лятото на 2015 година.
53-годишният Маккарти класира Република Ирландия за втория кръг на Световното първенство през 2002-а година в Япония и Република Ирландия. Последно той водеше Уулвърхямптън, но през февруари беше уволнен след шестгодишна работа с „вълците".
„Удоволствие е за мен да получа работа като мениджър на Ипсуич и очаквам с нетърпение поредното предизвикателство. Това е един фантастичен клуб с горда история и едни страхотни фенове. Дългосрочната амбиция е да се завърнем във Висшата лига на Англия, но първи приоритет ще бъде да възвърнем своята увереност и да започнем да се изкачаваме в таблицата за класиране", заяви маккарти за официалния сайт на клуба.
- Тотнъм напредва в преговорите за Савиньо
- Шон Дайк: Ираола превърна Борнемут в съвсем различен отбор
- Арсенал губи надежда за Винисиус, Реал Мадрид е уверен в нов договор
- Ливърпул готви двоен удар с две от най-перспективните крила в европейския футбол
- Ипсуич привлече нидерландския вратар Кел Шерпен с четиригодишен договор
- Манчестър Сити потвърди операция на Родри, халфът може да пропусне старта на сезона
- Арсенал договори личните условия с Бруно Гимараеш
- Шон Райт-Филипс посочи идеалния заместник на Кукурея в Челси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]