Сър Алекс: Ще трябва да се справим с атаката на Челси
Наставникът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън призна в навечерието на дербито на деветия кръг на Висшата лига на Англия срещу Челси, че неговият отбор е изправен пред много трудна задача на „Стамфорд Бридж". Шотландския специалист увери обаче, че неговите възпитаници знаят какво трябва да направят за да спрат лидера в класирането.
Както е известно, след спечелване на титлата през 2010 година „аристократите" отстъпиха от завоюваната позиция и на практика в два поредни сезона се изключиха от битката за титлата. Опитите на Анчелоти и Вилаш-Боаш за промяна не дадоха нужния успех, но по всичко изглежда, че революцията на Роберто Ди Матео дава необходимия успех.
Катализатор за промяната стана заминаването на Дрогба за Китай, а напускането на Анелка, отдаването под наем на Есиен в Реал Мадрид и лошата форма на Лампард само ускориха процеса. В момента Челси по-малко залага на физическия подход и набляга на други алтернативи, като например активната и атакуваща игра на Мата, Азар и Оскар.
„Челси винаги е имал резервен вариант и аз знам това. Те могат да използват дълги топки към нападателя, а може да развиват атаката си през средата на терена. Сега вече нещата са ясни. Те атакуват през цялото време през центъра. Не е лесно да се справиш с Оскар и Азар и изобщо с играчи от подобен тип. Или с Мата - всички те стоят зад нападателя и винаги могат да измислят нещо нестандартно. Ние нямаме друг избор и ще трябва да се справим с това", заяви Сър Алекс.
Преди мача с Шахтьор тази система работеше безотказно, но пътуването до Украйна донесе някакъв елемент на съмнение в лагера на „аристократите". Челси е със забележителен рекорд на „Стамфорд Бридж", където не е губил мач от своя именит съперник от 20 април 2002 година. Сър Алекс се надява да промени негативната тенденция.
„Това наистина е невероятен рекорд. Но по някое време ще се промени и се надявам да стане факт в неделя", каза наставникът на Юнайтед.
- Развръзката наближава: Арсенал в играта, Юнайтед реши задачата, дъното ври
- Карагър: Карик ще остане начело на Манчестър Юнайтед
- Магуайър: Юнайтед е по-стабилен след смяната на треньора
- Рашфорд съгласува постоянен договор с Барселона
- Бруно настигна Кристиано по голови действия за Манчестър Юнайтед
- Карик: Юнайтед е в добра позиция преди дербито с Ливърпул
- Бруно изравни рекорд на Йозил по асистенции във Висшата лига
- Ман Юнайтед се наложи над Брентфорд и направи важна крачка към ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]