Бърнстайн ще напусне поста президент на ФА след края на сезона
След края на настоящия сезон, президентът на Футболната асоциация на Англия (ФА) Дейвид Бърнстайн ще напусне своя пост. Според информация на Sky Sports, ФА предстои да избере нов ръководител. Както е известно, Бърнстайн работи на този пост от декември 2010 година, сменяйки напусналия в резултат на скандал Лорд Трисман.
Правилата на ФА обаче забраняват заемането на високопоставения пост от хора навършили 70 години. 69-годишният Бърнстайн се опита да промени правилника, така че за него да бъде направено изключение, но Борда на ФА гласува против тази инициатива.
Това означава, че през май 2013 година Бърнстайн, който в периода 1998 - 2003 година беше президент на Манчестър Сити, ще трябва да предаде своите пълномощия на някой друг.
- Развръзката наближава: Арсенал в играта, Юнайтед реши задачата, дъното ври
- Карагър: Карик ще остане начело на Манчестър Юнайтед
- Магуайър: Юнайтед е по-стабилен след смяната на треньора
- Ливърпул набеляза Диого Коща при евентуална раздяла с Алисон
- Челси с три варианта за нов мениджър, Алонсо сред фаворитите
- Джон Стоунс напуска Ман Сити като свободен агент
- Завръщане към корените или приказка с лош край
- Рашфорд съгласува постоянен договор с Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]