Азар: Бях пред трансфер в Тотнъм
Полузащитникът на Челси Еден Азар призна, че е бил много близо до трансфер в Тотнъм, но заради неучастието на „шпорите" в Шампионската лига, той е решил да избере „Стамфорд Бридж" като място за продължаване на кариерата си. Както е известно, през миналия трансферен прозорец Азар отхвърли предложенията на двата манчестърски гранда и премина в Челси. Трансферът му струваше на „сините" 32 милиона паунда, които влязоха в касите на френския Лил.
Оказва се, че не само Челси е претендирал от лондонските клубове за подписа на белгийския национал. Азар за първи път призна, че е можел да премине в Тотнъм.
„Истина е, че можех да премина в Тотнъм, тъй като тогава те заемаха трето място в класирането. За съжаление, не успяха да попаднат в Шампионска лига и интересът ми към тяхната оферта намаля моментално", признава Азар за Daily Mail.
- Енцо Фернандес се обърна към феновете след загубения финал на Мондиал 2026
- Челси се готви да се раздели с Марк Гиу
- Челси напредва в преговорите за Лакроа
- Николас Джаксън иска да остане в Челси и да впечатли Шаби Алонсо
- Челси подписа с Морган Роджърс шестгодишен договор?
- Разкриха защо Арсенал загуби битката с Челси за Морган Роджърс
- Гарначо иска в Рома, но Челси държи на постоянен трансфер
- Челси постигна устна договорка с Астън Вила за Морган Роджърс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]