Акциите на Юнайтед паднаха до 12 долара
Акциите на Манчестър Юнайтед за цялото време на търговията на фондовата борса достигна рекордно ниска стойност - 12 долара за един брой. Изкарвайки на пазара 10% от акциите на клуба на стойност 20 долара за една ценна хартийка, собствениците на Юнайтед семейство Глейзър дадоха да се разбере, че те оценяват своя клуб на 3.3 милиарда долара.
Но от началото на търговията цените спаднаха с 40% и достигнаха до $14, а това означава, че американските бизнесмени сериозно са сгрешили в оценките на стойността на своите активи - според фондовия пазар Юнайтед струва 2 милиарда долара (1.2 млрд. паунда).
Това всъщност едва ли е изненада за специалистите, след като финансовите аналитици още през август предупредиха Глейзър, че са завишили прогнозите си. Така например, по мнението на авторитетната компания PrivCo (The Private Financial Company Data Authority), реалната стойност на една акция на клуба трябва да бъде не повече от $ 4.97.
- Санчо получи шанс да възобнови кариерата си извън Европа след напускането на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед постави цена от 42 милиона паунда на Маркус Рашфорд
- Бенямин Шешко ще бъде готов за началото на сезона в Манчестър Юнайтед
- Трой Дийни не вярва, че Манчестър Юнайтед ще завърши в топ 4
- Манчестър Юнайтед договори личните условия с Ману Коне, Рома не отстъпва за цената
- Чичарито стана първото попълнение в историята на Атлетико Далас
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]