Челси бе коронясан за Европейски клуб на годината
Челси бе награден за постиженията си през миналата кампания, след като лондончани бяха определени за Европейски клуб на годината от Асоциацията на европейските клубове (АЕК). На победителя в последното издание на Шампионската лига призът бе присъден от останалите членове на асоциацията в понеделник, по време на Третите годишни награди на АЕК.
Челси бе отличен за "невероятното си представяне по време на сезон 2011/2012 на европейската и домашната сцена".
В предишната кампания "сините" най-накрая сложиха край на чакането за трофей в Шампионската лига, а също така спечелиха и ФА Къп, въпреки че завършиха чак на шесто място в таблицата на Висшата лига.
Все пак драматичната победа на Челси с дузпи срещу Байерн на финала в Шампионската лига осигури на лондончани полагащото им се по право място в настоящото издание на най-качествената евронадпревара.
Тук трябва да кажем, че мениджърът на Челси Роберто Ди Матео промени съдбата на клуба в Шампионската лига и ФА Къп, след като смени Андре-Вилаш Боаш начело на "сините" през месец март, но въпреки това италианецът не успя да подобри класирането на тима в шампионата.
- Челси подготвя изненадващ трансфер на Гранит Джака по настояване на Чаби Алонсо
- Тухел разкри подробности за контузията на Рийс Джеймс
- Нов удар за Англия: Рийс Джеймс пропуска поне още два мача на Мондиал 2026
- Челси започна преговори за защитник на Кристъл Палас
- Кукурея прикани Енцо Фернандес да напусне Челси за Реал Мадрид
- Комо отправи официална оферта за защитник на Челси
- Деклан Райс и Рийс Джеймс са под въпрос за мача на Англия с Панама
- Челси изпревари Интер за защитник на Аталанта