Зенит: Нани поиска нереална заплата
Генералният директор на Зенит Максим Митрофанов разказа за причините, поради които шампионът на Русия се отказа от привличането на полузащитника на Юнайтед Луиш Нани. Както е известно, клубът от Санкт-Петербург беше готов да заплати за португалеца 30 милиона евро, сума напълно удовлетворяваща английския клуб, но в последния момент сделката не се състоя.
„Нани и Моутиньо? Да, това са много добри момчета. Ние водехме преговори за тях и бяхме близо до привличането им. Но искам да знаете, че всяка една трансферна кампания се състои на основата на определен списък от играчи, които са подредени о приоритети. Има и градация на приоритетите, но така или иначе преговорите се водят с всеки един. Хълк беше номер едно за дясно крило и нападател, а Витцел отдясно в центъра. Ние не може да си позволим рязко отклонение от политиката на заплатите в полза на един или друг играч. Ако Хълк беше поискал възнаграждение от 8 или 10 милиона евро, нямаше да приемем условията му. Това е причината за провала на сделката с Нани, който поиска нереална заплата", сподели генералният директор на Зенит.
- Санчо получи шанс да възобнови кариерата си извън Европа след напускането на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед постави цена от 42 милиона паунда на Маркус Рашфорд
- Бенямин Шешко ще бъде готов за началото на сезона в Манчестър Юнайтед
- Трой Дийни не вярва, че Манчестър Юнайтед ще завърши в топ 4
- Манчестър Юнайтед договори личните условия с Ману Коне, Рома не отстъпва за цената
- Чичарито стана първото попълнение в историята на Атлетико Далас
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]