Балотели се завръща в строя за мача с Реал Мадрид
Марио Балотели ще бъде извън строя за около десет дни след като претърпя лазерна операция на очите за да лекува конюнктивит и късогледство. Нападателят на Манчестър Сити не бе повикан в националния отбор на Италия за мача с България и Малта, така че той спокойно има възможност да обърне внимание на здравето си.
Марио страда от пристъпи на хроничен конюнктивит, който се влошава при използването на контактни лещи. Играчът обаче реши да се справи с проблема веднъж завинаги, подлагайки се на операция в понеделник, която според лекуващия лекар е преминала успешно.
„Този проблем е от няколко години. Очите му не приемат контактните лещи и в началото на сезона той отново имаше проблеми. Издърпахме операцията с един ден за да избегнем папараците. Сега Балотели ще вижда много добре. Мисля, че за около 10 дни ще се завърне в игра. Още тази сутрин попита дали може да управлява автомобила си, но го посъветвах да изчака до четвъртък", заяви хирург Емануеле Скури за Sky Italia.
Тази новина означава, че Балотели вероятно ще пропусна мача на своя отбор със Стоук Сити от четвъртия кръг на Висшата лига на Англия на 15 септември, но със сигурност ще бъде в състояние да помогне на своите три дни по-късно срещу Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу" в мач от груповата фаза на Шампионската лига.
- Гуардиола: Гонсалес трябва да рискува повече, за да измести Родри
- Астън Вила набеляза Трафорд за заместник на Мартинес
- Гуардиола похвали Саутхемптън след трудния успех за Купата на Англия
- Манчестър Сити търси наследник на Хосеп Гуардиола
- Манчестер Сити обърна Саутхемптън и е първият финалист за ФА Къп
- Ники Бът за евентуален трансфер на Силва в Ман Юнайтед: Невъзможно е
- Мареска между Наполи и Манчестър Сити, Челси не е опция
- Ман Сити лесно ще надвие Саутхемптън преди финала
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]